БАНЕР1
БАНЕР2-1
БАНЕР3

Центар за производи

Производител, трговско друштво, дистрибутер/трговец на големо

Добре дојдовте во DAMAITE

Производител, трговско друштво, дистрибутер/трговец на големо

Shenzhen Damaite Technology Co., Ltd. има повеќе од петнаесет години искуство во батерии за лаптоп и уреди за носење, водечко високотехнолошки претпријатие специјализирано за истражување и развој, дизајн, производство, технолошко подобрување, продажба и сервис на батерии за лаптоп.

Со нашата сопствена производствена способност, ние сме во состојба да обезбедиме еднократно решение за OEM/ODM проекти од извори, развој на примероци, масовно производство, контрола на квалитетот до испорака.

Дознајте повеќе +
about_img
 • about_icon_1
  Фабричка големина
  -
 • about_icon_1
  Квалификувани работници
  -
 • about_icon_1
  Напредна производна линија
  -
 • about_icon_1
  Месечен производствен капацитет за литиумска батерија
  -
 • about_icon_1
  Продажба во 2021 година (милиони)
  -

Нашите апликации

Производител, трговско друштво, дистрибутер/трговец на големо
Апликации

Батерија за правосмукалка

Батерија на телефонот

Батерија на телефонот

Батерија за лаптоп

Батерија за лаптоп

Полнач на батерии

Полнач на батерии

18650 батерија

18650 батерија

Батерија за електричен алат

Батерија за електричен алат

Зошто да не изберете нас

Имаме професионален оддел за истражување и развој, производствени бази од висока класа и опрема за тестирање за да обезбедиме строг систем за контрола на квалитетот, професионалниот технолошки тим е во состојба да им обезбеди на нашите клиенти флексибилна и професионална поддршка.

Обезбедување на квалитет

Запознајте ги нашите искусни и професионални тимови Shenzhen Damaite Technology Co., Ltd. Заедно со својот персонал секогаш се придржуваат до принципот на прво кредитирање, супериорен квалитет и внимателна услуга.

Едношалтерска услуга

Со нашата производна способност. Ние сме во состојба да обезбедиме еднократно решение за OEM/ODM проекти од извори, развој на примероци, масовно производство, контрола на квалитетот до испорака.

Независна фабрика

Фабриката со подна површина до 2000㎡со 8 напредни производни линии може да произведе батерија од 200000 комплети/месечно, а речиси 200 вработени се искусни техничари и квалификувани работници.

Обезбедување на квалитет

Обезбедување на квалитет

Едношалтерска услуга

Едношалтерска услуга

Независна фабрика

Независна фабрика

Нашите вести

Производител, трговско друштво, дистрибутер/трговец на големо
Заменлива батерија за лаптоп A1322

Заменлива батерија за лаптоп A1322

Батеријата за преносни компјутери A1322 е моќна и долготрајна литиум-јонска батерија дизајнирана за лаптопите на Apple MacBook Pro.Има способност да држи до 10 часа полнење, што го прави совршен за корисници кои треба да останат продуктивни во движење.А1322 има и вграден LED индикатор за напојување ...

Светла во сиромашните квартови во Индија, од рециклирани батерии за лаптоп

Светла во сиромашните квартови во Индија, од рециклирани батерии за лаптоп

Вашиот лаптоп е вашиот партнер.Може да работи со вас, да гледа драми, да игра игри и да се справи со сите врски поврзани со податоците и мрежата во животот.Порано беше терминал на домашниот електронски живот.По четири години сè тече полека.Кога тропате со прстите и ја чекате веб-страницата...

Не може батеријата на лаптопот да се полни во зима?Ова ќе го реши проблемот!

Не може батеријата на лаптопот да се полни во зима?Ова ќе го реши проблемот!

Дали и лаптопите се плашат од студ?Неодамна, еден пријател рече дека неговиот лаптоп е „ладен“ и не може да се полни.Што е проблемот?Зошто е лесно да имате проблеми со ладни батерии?Причината поради која компјутерите или мобилните телефони се склони на проблеми на ладно време е тоа што денешниот...

„Ние сме во состојба да обезбедиме едношалтерско решение за OEM/ODM проектите!”